Katolícke biblické dielo spustilo aplikáciu „Rok Božieho slova“

Medzi aplikácie pre kresťanov, ktoré majú pomôcť v osobnom duchovnom živote, oddnes patrí aplikácia „Rok Božieho slova“. Užívateľ v nej nájde plán celoročného čítania Svätého písma aj konkrétnymi úryvkami. Cieľom aplikácie je uľahčiť prístup ku Svätému písmu, aby ho pravidelne čítalo čím viac ľudí.

Jej názov „Rok Božieho slova“ v sebe ukrýva dva významy. Pripomína Rok Božieho slova, ktorý stále na Slovensku prežívame a zároveň nesie v sebe posolstvo, že každý rok by mal byť rokom Božieho slova. Inými slovami: Sväté písmo treba čítať stále.

Katolícke biblické dielo do aplikácie pridalo aj komentáre k liturgickým čítaniam na nedele a prikázané sviatky od renomovaných slovenských biblistov. Užívateľ nájde v aplikácii aj plán celoročného čítania Katechizmu Katolíckej cirkvi aj s príslušnými textami.

Vlastníkom aplikácie „Rok Božieho slova“, ktorá je dostupná na platformách Android a iOS, je Katolícke biblické dielo so sídlom v Ružomberku. Autorom je Marek Repko. Texty Svätého písma a Katechizmu Katolíckej cirkvi sú publikované s vedomím Konferencie biskupov Slovenska ako pracovná verzia.

Aplikácia je dostupná:

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.bouli.rbs
App Store: https://apps.apple.com/us/app/rok-božieho-slova/id1505349114

facebook