Letná biblická škola

téma:
Na krídlach orla: Spoznať Evanjelium podľa Jána

prihlásenie možné do 20.júla 2021

   Klement Alexandrijský (2. stor.) o Evanjeliu podľa Jána vyhlásil, že je to „duchovné evanjelium“. Aj preto mu ranno-kresťanská tradícia pripísala symbol orla, pretože sa ako orol už od prvých poetických slov prológu (Jn 1,1-18) vznáša k duchovným výškam.Táto letná biblická škola bude zameraná na poznanie tohto 4. kanonického evanjelia.
Jednotlivé „prednášky“ budú zamerané najskôr na historicko-teologický úvod do Evanjelia podľa Jána. Budeme poznávať dejiny komunity, v ktorej a pre ktorú vzniklo, bližšie sa pozrieme tajomnú postavu „učeníka, ktorého Ježiš miloval“ a priblížime si literárne prostriedky, ktorými evanjelista vedie čitateľa k odkrývaniu duchovného zmyslu jeho rozprávania. Následne budeme postupne odkrývať posolstvo jednotlivých častí tohto evanjelia. Okrem toho každý deň budú mať účastníci biblickej školy možnosť zažiť rôzne metódy biblickej práce (biblického apoštolátu), vďaka ktorými si budú môcť posolstvo evanjelia osvojiť osobne, existenciálne.

Prednášajúci: doc. Branislav Kľuska, biblista

Miesto: Exercičný dom, Spoločnosť Božieho Slova, Nitra

Termín: 18.8. – 22.8. 2021

Počet účastníkov: max. 20

Účastnícky poplatok: 130€ (v cene je zahrnuté ubytovanie na 4 noci, plná penzia, potrebné materiály, kniha Evanjelium podľa Jána od M. Grilliho)

Registračný formulár:

Emailová adresa na ktorú Vám pošleme potvrdenie o registrácii.
Uveďte meno/á s kým chcete bývať na izbe.
V prípade ak máte nejaké diéty, prosíme uveďte ich vyššie.

 

PROSÍME ÚČASTNÍKOV, ABY REŠPEKTOVALI AKTUÁLNE EPIDEMIOLOGICKÉ OPATRENIA V SÚVISLOSTI S COVID-19.
Organizácia podujatia podlieha aktuálne platným opatreniam v súvislosti s COVID-19. Organizátor si vyhradzuje právo podujatie zrušiť v nadväznosti na prípadné nové vyhlásené opatrenia a nariadenia týkajúce sa situácie s koronavírusom. Za porozumenie ďakujeme.