Nedeľa Božieho slova

nedela Bozieho slova logo

Nedeľa Božieho slova

Čítaj viac ...

Komentáre

rok bozieho slova logo

Rok Božieho slova

Komentáre

Čítaj viac ...

Rok Božieho slova

plagat Genezis

Aktivity v Roku Božieho slova

Čítaj viac ...

Knihy v r. Božieho slova

rozpravaj-mi-o-biblii 

Rozprávaj mi o Biblii

Čítaj viac ...

Hrdinovia Biblie

biblická spoločenská hra

Čítaj viac ...

Oravské centrum mládeže v Trstenej v spolupráci s Katolíckym biblickým dielom pripravilo ročný biblický kurz s názvom Škola Biblie. Podnetov pre takýto projekt bolo hneď viacero. Jednak je to výzva  svätého otca Benedikta XVI.: „Musíme pomáhať mladým, aby nadobudli dôverný a blízky vzťah k Svätému písmu, aby sa stalo akoby kompasom ukazujúcim cestu, ktorou majú kráčať“ (VD 104).

Tieto slová nám kladie na srdce Benedikt XVI. v záverečnom dokumente Synody o Božom slove, počas ktorej synodálny otcovia vyjadrili vrúcne prianie, aby vyniklo ústredné miesto Svätého písma v cirkevnom živote a aby celá pastorácia bola biblicky animovaná (porov. VD 73). K ďalším podnetom patrí príprava na oslavu jubilea príchodu sv. Cyrila a Metoda, blížiaca sa synoda o novej evanjelizácii, ako aj začínajúci rok viery.

 

Zdá sa teda, že nastal „kairos“ na založenie biblickej školy, ktorá by sa mala stať predovšetkým školou viery, a to nielen pre mladých, ale aj pre jej organizátorov a lektorov. Zároveň by mala mladým ľuďom pomôcť získať viaceré kompetencie: nielen odborné, ale aj kompetencie orientovať sa v neprehľadnom postmodernom svete, pretože mladí budú mať možnosť spoznať bližšie Sväté písmo – akúsi vedu o rozlišovaní duchov. Napokon absolventi získajú aj „prekladateľské“ kompetencie, vďaka ktorým podobne, ako kedysi Cyril a Metod, dokážu ohlásiť a vysvetliť Sväté písmo v jazyku, ktorému rozumie svet dnešných mladých a stanú sa tak prvými evanjelizátormi súčasnej mládeže.

Viac informácií o celom projekte, ako aj možnosť zaregistrovať sa nájdete TU. Registrácia končí 30. júla 2012.

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top