Nedeľa Božieho slova

nedela Bozieho slova logo

Nedeľa Božieho slova

Čítaj viac ...

Komentáre

rok bozieho slova logo

Rok Božieho slova

Komentáre

Čítaj viac ...

Rok Božieho slova

plagat Genezis

Aktivity v Roku Božieho slova

Čítaj viac ...

Knihy v r. Božieho slova

rozpravaj-mi-o-biblii 

Rozprávaj mi o Biblii

Čítaj viac ...

KBD v médiách

logo final3 

KBD v médiách

Čítaj viac ...

Biblia
Katolícke biblické dielo na Slovensku sa aktívne zapojí do Roka Božieho Slova. Reaguje tak na pastiersky list biskupov Slovenska.

„Katolícke biblické dielo je k dispozícii diecézam, eparchiám a farnostiam, aby sme všetkým záujemcom mohli poskytnúť rady a odporúčania, ako prežívať Rok Božieho Slova, ktorý sa začína na Prvú adventnú nedeľu. Tešíme sa, že Konferencia biskupov Slovenska sa pridala k výzve prezidenta Katolíckej biblickej federácie, kardinála Tagleho a vyhlásila Rok Božieho Slova. Je to súčasť prípravy na prežívanie Nedele Božieho Slova, ktorá sa z rozhodnutia Svätého Otca Františka bude každoročne sláviť na 3. nedeľu v období cez rok“, povedal riaditeľ Katolíckeho biblického diela na Slovensku (KBD), kňaz Anton Ziolkovský.

Rada KBD sa 23. novembra stretla v Ružomberku, aby zosumarizovala základné línie prežívania Roka Božieho Slova. „KBD bude počas celého roka zverejňovať jednoduché analýzy nedeľných textov a na požiadanie sprostredkuje prednášky o Božom Slove a Svätom Písme vo farnostiach. Spolu s troma poslednými pápežmi si želáme, aby sa inštitúciám a duchovným pastierom podarilo viac umiestniť Božie Slovo do centrálnej pozície života a poslania Cirkvi,“ dodal Ziolkovský. KBD môže na vyžiadanie ponúknuť duchovným pastierom a pastoračným pracovníkom rady a konkrétne materiály pri zakladaní biblických krúžkov vo farnostiach a spoločenstvách. Rovnako je možné si objednať biblickú literatúru a biblické hry, ktoré KBD vydalo.

KBD je cirkevnou organizáciou zriadenou Konferenciou biskupov Slovenska s celoslovenskou pôsobnosťou so sídlom v Ružomberku. Jeho hlavným cieľom je vykonávať biblický apoštolát a napomáhať biblickú animáciu pastoračnej činnosti Cirkvi. Od 3. októbra 2019 je jeho riaditeľom kňaz Spišskej diecézy Anton Ziolkovský. Viac informácii o podnetoch ku prežívaniu Roku Božieho Slova je možné nájsť na stránke www.kbd.sk alebo e-mailovej adrese katolickebiblickedielo()gmail.com.

Zdroj: TK KBS (https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20191130013)

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top