Zamyslenia

rok bozieho slova logo

Rok Božieho slova

Zamyslenia

Čítaj viac ...

Knihy v r. Božieho slova

rozpravaj-mi-o-biblii 

Rozprávaj mi o Biblii

Čítaj viac ...

Hrdinovia Biblie

biblická spoločenská hra

Čítaj viac ...

Liturgický kalendár

ŽIŤ BLAHOSLAVENSTVÁ ...

je názov jedného z experimentov Magis programu, ktorý mladým ponúklo KBD v rámci prípravy na Svetové dni mládeže v Krakove. 15. júla 2016 priputovalo do poľského mesta Łódź 2200 mladých ľudí zo všetkých kútov sveta. Po otvorení programu sa v malých skupinách rozpŕchli na rôzne miesta Litvy, Čiech, Slovenska a Poľska.

Jednu skupinu mladých z Francúzska, Poľska, Kórey, Sýrie a Slovenska privítala na šesť dní komunita sestier redemtoristiek v Kežmarku. Pod Tatrami sme spoločne objavovali tajomstvá blaženého, šťastného života. Orientáciou nám bolo Božie slovo, ktoré viedlo osobnú a spoločnú modlitbu, ale tiež sme odkrývali šťastie byť nasledovníkom Krista v prírode, jednoduchej práci, umení i dejinách, ako aj vo vzájomnom zdieľaní viery vo večernom Magis kruhu. Sprevádzala nás tá, ktorá je blahoslavená, lebo uverila, že sa splní Slovo, ktoré jej bolo oznámené (Lk 1,45). Po skončení experimenov sme opäť všetci priputovali práve k Márii na Jasnú horu a odtiaľ kroky mladých viedli do Krakova.

 Viac o Magis 2016 sa dočítate tu.

ČAS ODDELENÝ PRE BOHA

Žalmista hovorí: "Pane, nauč nás rátať naše dni, aby sme našli múdrosť srdca" (Ž 90,12). Čas nám nepatrí. Bol stvorený Bohom a človeku bol zverený. Sedemnásť účastnikov Letnej biblickej školy 2016 rozmýšľalo o tomto vzácnom dare pod vedením ThDr. Lucie Hidvéghyovej. Lektorka nás pomaly viedla po stránkach Biblie od textov týkajúcich sa Šabatu k textom židovských sviatkov. Postupné rozprávanie o Pesachu, Sviatku týždňov, Sviatku stánkov, o Novom roku a období "návratu", teda o dňoch zmierenia, ktorých vrcholom je sviatok Jom Kippur, nám pomáhalo nielen poznať viac židovstvo a ich slávenie, ale aj viac si uvedomovať nás samých, naše kresťanské slávenia a posvätnosť chvíľ v našom živote.

 

Najčítanejšie

Otvára sa kurz Škola ...

Oravské centrum mládeže v Trstenej v spolupráci s ...

Na Slovensko pricestuje ...

V dňoch 11.-16. apríla 2013 sa uskutoční ...

Letná škola jazykov ...

Katedra histórie a biblických vied Teologickej ...

Zo Školy Biblie ...

Pilotný ročník Školy Biblie dospel do posledného ...

Počítadlo prístupov

547510
DnesDnes236
VčeraVčera281
Tento týždeňTento týždeň801
Tento MesiacTento Mesiac4278
SpoluSpolu547510

Koľko nás je online 

Práve tu je 13 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top