Knižná novinka

Evanjelium podla Jana 

Evanjelium podľa Jána

Čítaj viac ...

Darujte ...

 

 

Podporte biblický apoštolát

Čítaj viac ...

Hrdinovia Biblie

biblická spoločenská hra

Čítaj viac ...

Pripravujeme

a pozývame vás

Čítaj viac ...

Liturgický kalendár

Katolícka univerzita v Ružomberku organizuje tretí ročník Letnej školy jazykov Biblie 2014 (LŠJB 2014) a ponúka záujemcom o Sväté písmo a biblické jazyky intenzívny kurz pre začiatočníkov hebrejčiny a gréčtiny.

Kurzy sa tento rok uskutočnia v novej Univerzitnej knižnici KU v Ružomberku v nasledujúcich termínoch:
• Kurz hebrejčiny pre začiatočníkov s časovou dotáciou 75 vyučovacích hodín (5 hodiny denne, pondelok – piatok) v termíne 16. júna – 4. júla 2014.
• Kurz gréčtiny pre začiatočníkov s časovou dotáciou 75 vyučovacích hodín (5 hodiny denne, pondelok – piatok) v termíne 16. júna – 4. júla 2014.

 

 

 „Tento rok sa chceme priblížiť k záujemcom o letnú školu z Liptova, Oravy a Turca. Kurzy hebrejčiny a gréčtiny budú mať charakter úvodu a nebudú predpokladať predošlú znalosť týchto jazykov. Ich cieľom bude zvládnutie základnej gramatiky nevyhnutnej pre lektúru pôvodných textov. Absolventi získajú certifikát na úrovni mierne pokročilý,“ povedal doc. Róbert Lapko, Th.D., PhD., organizátor a garant LŠJB 2014, prorektor KU poverený zodpovednosťou za zahraničné vzťahy, mobility, formáciu a komplexnú akreditáciu.

Kurz hebrejčiny povedie SSL., SOAL. Peter Juhás, PhD. absolvent Pontificio Istituto Biblico v Ríme a vyučujúci na Teologickej fakulte KU a na Ludwig-Maximilians-Universität v Mníchove. Kurz gréčtiny povedie Juraj Feník, S.T.D., absolvent The Catholic University of America v USA a vyučujúci na Teologickej fakulte KU.

Poplatok za kurz hebrejčiny je 100 eur, ako aj za kurz gréčtiny je 100 eur. Bližšie informácie a možnosť záväzného prihlásenia sa do 1. júna 2014 na e-mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Ubytovanie a stravu si môžu záujemcovia objednať u p. riaditelky UASZ KU Mgr. Renáty Šramekovej ( Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , tel. 0918 337 414. Projekt LŠJB 2014 je pokračovaním predchádzajúcich ročníkov, ktoré úspešne ukončilo 30 absolventov zo Slovenska a Poľska.

letná škola biblie

 

Najčítanejšie

Otvára sa kurz Škola ...

Oravské centrum mládeže v Trstenej v spolupráci s ...

Na Slovensko pricestuje ...

V dňoch 11.-16. apríla 2013 sa uskutoční ...

Letná škola jazykov ...

Katedra histórie a biblických vied Teologickej ...

Zo Školy Biblie ...

Pilotný ročník Školy Biblie dospel do posledného ...

Počítadlo prístupov

522674
DnesDnes90
VčeraVčera285
Tento týždeňTento týždeň90
Tento MesiacTento Mesiac6662
SpoluSpolu522674

Koľko nás je online 

Práve tu je 22 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top