Knižná novinka

Evanjelium podla Jana 

Evanjelium podľa Jána

Čítaj viac ...

Darujte ...

 

 

Podporte biblický apoštolát

Čítaj viac ...

Hrdinovia Biblie

biblická spoločenská hra

Čítaj viac ...

Pripravujeme

a pozývame vás

Čítaj viac ...

Liturgický kalendár

Katolícke biblické dielo už niekoľko rokov organizuje prednášky zahraničných biblistov, ktorí prichádzajú na Slovensko podeliť sa o svoje skúsenosti a poznanie Božieho slova. Pozvanie KBD prijal toho roku don Massimo Grilli, profesor Pápežskej univerzity sv. Gregora v Ríme, ktorý navštívi Slovensko v dňoch 6.-11. októbra 2014.

Prof. Massimo Grilli dokončil licenciátne (1983) a neskôr doktorandské štúdium (1992) na Pápežskom biblickom inštitúte v Ríme. Od roku 1988 pôsobí na Pápežskej univerzite sv. Gregora v Ríme, najprv na Inštitúte náboženských vied a od roku 1998 ako profesor teologickej fakulty, kde v rokoch 2001-2012 viedol katedru biblickej teológie. Hlavnou témou jeho vedeckej a pedagogickej činnosti sú synoptické evanjeliá a tiež sa venuje problematike pragmatickej lingvistiky a jej aplikácie na biblické texty. V rámci tejto oblasti spolupracuje ako vedecký direktor na projekte Evangelium und Kultur (Evanjelium a kultúra; cf.www.evangeliumetcultura.org).

Massimo-Grilli-1

Prof. Massimo Grilli sa počas svojej návštevy prihovorí študentom a pedagógom teologických fakúlt ako aj veriacim vo viacerých mestách, podľa následovného plánu: v Bratislave (6.10.) na RKCMBF UK a na TF TU, v Ružomberku na KU (7.10.), v Badíne na TI RKCMBF UK (8.10.), na Spišskej Kapitule na TF KU (9.10.) a v Prešove na GTF PU (10.10.).

Rok 2014 je na Slovensku rokom Sedembolestnej Panny Márie a tým je pre každého veriaceho príležitosťou viac sa ponoriť do tajomstva kríža, bolesti a zmrtvýchvstania. Práve z tohto dôvodu hlavnou témou plánovaných prednášok je paradox a tajomstvo života Ježiša ako aj života kresťanov, jeho učeníkov. Veríme, že stretnutia s prof. Massimom Grillim budú môcť byť spojené s prezentáciou jeho knihy „Paradox a tajomstvo. Markovo evanjelium“, ktorej preklad KBD pripravuje.

KBD spolu s ostatnými organizátormi Vás srdečne pozýva na prednášky. Presnejšie informácie a program budú včas zverejnené na www.kdb.sk a www.biblica.sk.

Najčítanejšie

Otvára sa kurz Škola ...

Oravské centrum mládeže v Trstenej v spolupráci s ...

Na Slovensko pricestuje ...

V dňoch 11.-16. apríla 2013 sa uskutoční ...

Letná škola jazykov ...

Katedra histórie a biblických vied Teologickej ...

Zo Školy Biblie ...

Pilotný ročník Školy Biblie dospel do posledného ...

Počítadlo prístupov

522674
DnesDnes90
VčeraVčera285
Tento týždeňTento týždeň90
Tento MesiacTento Mesiac6662
SpoluSpolu522674

Koľko nás je online 

Práve tu je 19 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top