Nedeľa Božieho slova

nedela Bozieho slova logo

Nedeľa Božieho slova

Čítaj viac ...

Komentáre

rok bozieho slova logo

Rok Božieho slova

Komentáre

Čítaj viac ...

Rok Božieho slova

plagat Genezis

Aktivity v Roku Božieho slova

Čítaj viac ...

Knihy v r. Božieho slova

rozpravaj-mi-o-biblii 

Rozprávaj mi o Biblii

Čítaj viac ...

KBD v médiách

logo final3 

KBD v médiách

Čítaj viac ...

V tomto školskom roku prebiehali biblické stretutia, ktoré účastníkom pootvorili dvere do poznania sv. Pavla, jeho listov a teológie. Štvrtým víkendovým stretnutím, ktoré sa konalo od 28.-30. marca v Oravskom Centre mládeže, sa takto zakončil druhý ročník Školy Biblie a my Vám ponúkame svedectvo niektorých účastníkov programu.

Druhý ročník Školy Biblie ma priviedol k osobnejšiemu čítaniu sv.Písma. Naučila som sa, že Pavlove listy sú nielen teológiou, ale  zároveň reflektujú jeho osobný vzťah k ľudom, ktorým písal. Preto sú pre mňa teraz bližšie a zrozumiteľnejšie a rada sa k nim vraciam. Uvedomila som si viac, že v spoločenstve Cirkvi potrebujeme jeden druhého k rastu. Tým akí sme rôzni a aké rôzne dary máme, môžme sa navzájom dopĺňať a obohacovať a nebáť sa vstupovať do dialógu, tak ako apoštol Pavol s Petrom. I keď naše pohľady možu byť rôzne, spolu máme hľadať pravdu a usilovať sa o lásku – najväčší zo všetkých darov ...

Lenka

 

Škola Biblie mi dala základné poznatky o evanjeliách a o vybraných témach z listov apoštola Pavla. Som za to veľmi vďačný Bohu a Katolíckemu biblickému dielu na Slovensku. Obohatili ma prednášky biblistov, ale aj formačná stránka. Zároveň si uvedomujem, že tieto získané poznatky je treba prehĺbovať a odovzdávať ďalej. Biblia mi zapálila srdce a vždy viac a viac ma priťahuje svojím posolstvom. Prajem si, aby Škola Biblie ešte pokračovala, lebo je ešte veľa kníh, ktoré by bolo dobré preštudovať a premeditovať srdcom.

Štefan

 

Druhý ročník Školy Biblie zmenil môj život. Vďaka sv. Pavlovi som dokázala hlbšie spoznať a poznať Krista. Každý víkend bol pre mňa spomalením životného tempa, kedy som mohla vďaka Písmu načerpať novú silu a povzbudenie do života. Dozvedela som sa mnohé nové veci vďaka našim biblistom, ktoré mi otvorili "brány" súvislostí v chápaní Sv. Písma. Odvtedy je pre mňa aj každý liturgia slova počas sv. omše oveľa zrozumiteľnejšia a som pri nej pozornejšia. Som veľmi rada, že som mohla vytvoriť nové spoločenstvo, v ktorom som sa cítila veľmi dobre a mnohé rozhovory boli pre mňa veľkým obohatením.

Monika

 

Som veľmi vďačný za stretnutia v Škole Biblie. Uvedomujem si, že nežijem len sám a podobné záujmy majú aj iní ľudia. Stretnutia mi dali nový pohľad na slová Písma, ktoré neraz pri svätej omši vnímam hlbšie. Stretnutia pre mňa znamenali stíšenie sa v živote a nájdenie ostrova pokoja v hektickom svete. Boli zároveň možnosťou konfrontovať sa s inými ľuďmi, vymeniť si názory a prehĺbovať priateľstvá. Ďakujem za Školu Biblie a bol by som rád, keby bola pravidelnou – rok čo rok.

Peter

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top