Knižná novinka

Evanjelium podla Jana 

Evanjelium podľa Jána

Čítaj viac ...

Darujte ...

 

 

Podporte biblický apoštolát

Čítaj viac ...

Hrdinovia Biblie

biblická spoločenská hra

Čítaj viac ...

Pripravujeme

a pozývame vás

Čítaj viac ...

Liturgický kalendár

Na pozvanie časopisu Studia Biblica Slovaca a Katolíckeho biblického diela pricestoval na Slovensko 19. apríla 2017 prof. Alfio Marcello Buscemi.

Emeritný profesor Nového zákona je členom františkánskej rehole a po štyridsiatich plodných rokoch v službe Božiemu slovu v Jeruzaleme sa v júli 2016 vrátil na Sicíliu. Špecifickou oblasťou výskumu a pedagogickej činnosti prof. Buscemiho je život, listy a teológia apoštola Pavla. Na túto oblasť boli zamerané aj prednášky, ktoré odzneli na Slovensku.

 Vo štvrtok po svojom príchode sa prihovoril študentom TF RKCMBF UK a ostatným prítomným v aule Benedikta XVI v Bratislave. Prednáška mala tému „K miere plnej dospelosti Krista“. Jeho cesta pokračovala do Prešova a na Spišskú kapitulu, kde v piatok 20.4. predniesol prednášky „Pre mňa žiť je Kristus“ o kristologickej dimenzii veriaceho človeka a „Pavol z Tarzu a materská cirkev v Jeruzaleme“.

V sobotu prijal pozvanie do Rádia Lumen. Touto cestou mala možnosť vypočuť si jeho slová širšia verejnosť a dozvedieť sa nielen o Pavlovi, ale aj osobnejšie o samotnom prednášajúcom, jeho rodine, o jeho ceste k zasvätenému životu a štúdiu Božieho slova. Pondelok bol posledným dňom návštevy p. Marcella OFM, v ktorom sa dopoludnia prihovoril študentom, pedagógom a prítomným na KU v Ružomberku a večer o 19:30 v Kňazskom seminári v Badíne.

Veríme, že slová prof. Buscemiho vychádzajúce z hlbokého poznania Pavla obohatili všetkých prítomných a ešte viac jeho živé svedectvo, že Kristus je jeho životom, ktoré bolo zvlášť citeľné v jeho odpovediach na otázky, ktoré zazneli v diskusiách po prednáškach.


Najčítanejšie

Otvára sa kurz Škola ...

Oravské centrum mládeže v Trstenej v spolupráci s ...

Na Slovensko pricestuje ...

V dňoch 11.-16. apríla 2013 sa uskutoční ...

Letná škola jazykov ...

Katedra histórie a biblických vied Teologickej ...

Zo Školy Biblie ...

Pilotný ročník Školy Biblie dospel do posledného ...

Počítadlo prístupov

497185
DnesDnes107
VčeraVčera393
Tento týždeňTento týždeň840
Tento MesiacTento Mesiac7089
SpoluSpolu497185

Koľko nás je online 

Práve tu je 6 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top