Nedeľa Božieho slova

nedela Bozieho slova logo

Nedeľa Božieho slova

Čítaj viac ...

Komentáre

rok bozieho slova logo

Rok Božieho slova

Komentáre

Čítaj viac ...

Rok Božieho slova

plagat Genezis

Aktivity v Roku Božieho slova

Čítaj viac ...

Knihy v r. Božieho slova

rozpravaj-mi-o-biblii 

Rozprávaj mi o Biblii

Čítaj viac ...

KBD v médiách

logo final3 

KBD v médiách

Čítaj viac ...

nedela bozieho slova logo bez textuV roku Božieho slova bol hosťom relácie Od ucha k duchu v rádiu Lumen 8.2.2020 Mons. Anton Tyrol, generálny vikár Spišskej diecézy a predseda Rady KBD. Spolu s moderátorom relácie o. Pavlom Jurčagom priblížili poslucháčom apoštolský list pápeža Františka Aperuit illis, ktorým sa ustanovuje slávenie Nedele Božieho slova.

Pápež František v ňom pripomína, že už v závere Mimoriadneho svätého roku milosrdenstva vzišla myšlienka na slávenie jedného dňa v roku, ktorý bude venovaný Božiemu slovu. Tejto výzvy sa, ako spomenul Mons. Tyrol, chopili viaceré krajiny a jednu nedeľu v roku slávili ako Nedeľu Svätého písma, či Biblickú nedeľu. Pápež František sa k tejto myšlienke vrátil a 30.septembra 2019, na liturgickú spomienku sv. Hieronyma a pri príležitosti 1600. výročia jeho smrti nariadil, aby sa 3. nedeľa v cezročnom období slávila ako Nedeľa Božieho slova. Túto nedeľu nevybral náhodou, má svoj ekumenický význam. V tom týždni totiž prebiehajú modlitby veriacich za jednotu kresťanov a nedeľa Božieho slova tak má prispievať k budovaniu cesty na dosiahnutie skutočnej a pevnej jednoty.

Čítať ďalej...

lumenV utorok 14.1.2020 bol hosťom relácie Duchovný obzor v rádiu Lumen predseda Rady KBD Mons. Anton Tyrol a telefonicky sa s vysielaním spojil aj riaditeľ Katolíckeho biblického diela Anton Ziolkovský. V rozhovore sa postupne venovali otázkam významu Biblie a postupne prešli k samotnému ustanoveniu Nedele Božieho slova. Mons. Tyrol pripomenul tri podnety, ktoré vyšli od našich biskupov pre slávenie 3. nedele v cezročnom období ako Nedele Božieho slova a to výročie smrti sv. Hieronyma, 50.-te výročie vzniku Katolíckej biblickej federácie a list pápeža Františka Aperuit illis, ktorý v najbližších minútach viac priblížil. Redaktor relácie následne požiadal Mons. Tyrola, aby priblížil poslanie a význam Nedele Božieho slova a jej cieľ. V telefonickom rozhovore riaditeľ Katolíckeho biblického diela priblížil poslanie, význam a vízie Katolíckeho biblického diela, predstavil línie prežívania Roku Božieho slova a povzbudil poslucháčov k prehĺbeniu vzťahu s Božím slovom.

Reláciu si môžete vypočuť na: Duchovný obzor 14.01.2020

tv lux2.03.2020 boli hosťami relácie Samária (pri studni) v televízii Lux gréckokatolícky kňaz Andrej Škoviera, absolvent Exodu90 Ján Miklášik a katolícki kňazi Marek Krošlák a Marek Vaňuš SVD, člen Rady KBD. Hosti sa spoločne zamýšľali nad významom pôstu, jeho mieste v živote kresťana, nad konkrétnymi formami pôstu a pod.

Reláciu si môžete pozrieť na: Samária (pri studni)

 

13.1.2020 boli hosťami relácie Samária (pri studni) v televízii Lux bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, biblistka Lucia Hidvéghyová a členovia Rady KBD biblista Jozef Jančovič a biblistka sr. Dagmar Kráľová FMA. Spoločne sa zamýšľali nad významom Božieho slova v spoločnosti a v dejinách, ale aj o jeho význame pre každého hosťa osobitne. Diskutovali o knihách, ktoré sú súčasťou Božieho slova a ako sprostredkovať význam Božieho slova v dnešnej mediálne dobe, kde sú smartfóny takmer v každej ruke. Tu spomenuli viacero aplikácií, ktoré sú veľkým prínosom pre šírenie Božieho slova. Pozastavili sa nad možnosťami, ako ešte viac zvýrazniť Božie slovo počas liturgie a postupne prešli k sláveniu nedele Božieho slova, k jej vzniku, dôvodu a účelu, k významu správneho výkladu textov, ktoré znejú na sv. omši. Inšpiratívne predstavili viaceré možnosti práce so Svätým písmom a zodpovedali na niektoré otázky divákov. V závere na základe otázky jedného z poslucháčov jednotliví hostia uviedli svoje odporúčania pre tých, ktorí chcú prečítať celé Sväté písmo.

Reláciu si môžete pozrieť na: Samária (pri studni)

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top