Nedeľa Božieho slova

nedela Bozieho slova logo

Nedeľa Božieho slova

Čítaj viac ...

Komentáre

rok bozieho slova logo

Rok Božieho slova

Komentáre

Čítaj viac ...

Rok Božieho slova

plagat Genezis

Aktivity v Roku Božieho slova

Čítaj viac ...

Knihy v r. Božieho slova

rozpravaj-mi-o-biblii 

Rozprávaj mi o Biblii

Čítaj viac ...

KBD v médiách

logo final3 

KBD v médiách

Čítaj viac ...

citanie pismaV Roku Božieho slova a v spolupráci s Univerzitným pastoračným centrom v Ružomberku sme sa rozhodli v tomto letnom semestri zrealizovať aktivitu pod názvom Súvislé čítanie vybraných kníh Svätého písma. Po dohode s o. Róbertom Slotkom, kaplánom Univerzitného pastoračného centra, sme vybrali tretie stredy v mesiaci, kedy sa spoločne so študentami a pedagógmi Univerzity v Kaplnke sv. Alberta prečítajú vybrané knihy Svätého písma.

Prvé stretnutie nad textami Svätého písma sa uskutočnilo 19.02.2020 v Kaplnke sv. Alberta. Čítania sa zúčastnili predovšetkým študenti, ale svojich zástupcov mali aj pedagógovia, kňazi či rehoľné spoločenstvá v Ružomberku. Ako napísala jedna z účastníčok, sr. Ludvika: "Zúčastnila som sa čítania Markovho evanjelia v kaplnke KU a hoci čítam Sv. Písmo každý deň, prekvapilo ma, aký malo na mňa vplyv počúvanie súvislého textu.Cítila som Božiu prítomnosť."
Naše postrehy si môžete pozrieť tu: Súvislé čítanie vybraných kníh SP

misalAj v tomto roku pre vás pripravujeme kurzy lektorov a žalmistov. Sú zamerané na poznanie dejín lekcionárov, porozumenie čítaného textu, na odbornú stránku prednesu liturgického textu aj s praktickými cvičeniami, na miesto lektora počas bohoslužby a potrebu jeho duchovnej formácie.

Na našej stránke, podobne aj na sociálnych sieťach môžete priebežne sledovať, v ktorej farnosti sa najbližšie uvidíme. Ak tam nie je tá vaša, stačí ak nám napíšete a po dohode s miestnych kňazom vieme prísť aj do vašej farnosti, či školy.

Pripravujeme Kurz lektorov v Trnave a v Černovej pri Ružomberku.

Pripravili sme pre vás "manuál" kurzu, kde si viete pozrieť obsahovú osnovu, odporúčaný časový harmonogram a základné praktické a organizačné odporúčania: Program kurzu (.pdf) 

dku-spisDiecézny katechetický úrad Spišskej diecézy ponúka v Roku Božieho slova katechézy prehlbujúce poznanie Svätého písma, námety na prípravu stretnutia pri Božom slove, pričom dôraz sa kladie na porozumenie Božieho slove vďaka sprevádzajúcim a prehlbujúcim aktivitám, námety biblických projektov pre rodiny, školy a farnosť a mnoho iného.

Viac informácií nájdete na: Diecézny katechetický úrad Spišskej diecézy

 

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top